מדריך – איך למדוד תמונה על הקיר

WhatsApp Image 2022 06 26 at 15.04.54

מכירים את הרגע הזה שאחרי שהחלטתם שאתם צריכים תמונות חדשות לחלל מסוים בבית  ובחרתם את התמונות שאתם אוהבים, התואמות את הטעם שלכם ואת הסגנון העיצובי של החדר, מצאתם את עצמכם מתלבטים לנצח בשאלות כמו האם גודל התמונה מתאים לחדר המיועד ולרהיטים שנמצאים בו? כיצד ניתן לחשב את גודל התמונה ולראות שהיא אכן מתאימה לחדר המיועד? איך לחשב את האורך והרוחב של התמונה?

אז בשבילכם יצרנו את המדריך השלם שמסביר כיצד יש למדוד תמונות כך שיתאימו לקיר ולריהוט בחדר.

שלב המדידה עצמה של גודל התמונה:

יש להבין כי כל תמונה שתולים על הקיר היא דו מימדית , כלומר יש לה רק שני מימדים של אורך ורוחב. אין כאן לא עומק ולא גובה. במילים אחרות זה כמו שאתם מסמנים על המדרכה מרובע עם אורך אחד ורוחב אחד. אורך הוא החלק הארוך של המלבן, בעוד רוחב הוא החלק הקצר.

אורך רוחב 300x300 1
עכשיו שימו לב לשתי הגדרות שיכולות לבלבל: תמונה רוחבית ותמונה אורכית. אבל אל דאגה, בשביל זה אנחנו כאן לעשות לכם סדר.
שמן 1000
תמונה רוחבית היא תמונה שנשענת על החלק הארוך שלה, כלומר על האורך וכך למעשה היא נראית קצרה יותר ולכן שמה: רוחבית.
טווס מסגרת 1024x717 1
תמונה אורכית נשענת על החלק הקצר שלה, על הרוחב וכך למעשה היא נראית ארוכה יותר ולכן שמה: אורכית. לדוגמא, בחדר עם חלונות גדולים, רצוי לתלות תמונה אורכית או תמונה קטנה שתשתלב עם החלונות ועם האור הנכנס מהם.
למאמר אורך 1024x682 1

שלב התאמת גודל התמונה לגודל הקיר

ראשית, לא כל תמונה מתאימה לכל קיר ולכל בית והמשימה היא למצוא את הקומבינה הזאת שתבליט הן את היופי של התמונה והן את היופי של הבית.

שנית, יש להימנע מתלייה של תמונה גדולה על קירות קטנים בדירה קטנה ולהפך, אין לתלות תמונה קטנה על קיר גדול – היא לא תחזיק שם ותלך לאיבוד בתוך הקיר.

שלישית, כאשר תולים תמונה אחת או מספר תמונות על קיר, אסור להעמיס וצריך לשמור על סימטריה, כלומר רווח הגיוני בין התמונה לבין הרהיט או בין התמונות לבין עצמן כך שהקירות יהיו פחות עמוסים. בשפה המקצועית זה נקרא: נגטיב ספייס, כלומר השטח הריק מסביב לתמונה- מעליה, מתחתיה ומצדדיה צריך להיות אחיד. צריך לאפשר לתמונה להיות נוכחת ולא להיעלם ורצוי שהנגטיב ספייס יהיה אחיד.

רביעית, הסטנדרט בתליית תמונות הוא שמרכז התמונה הוא בגובה העיניים כשעומדים מול התמונה. אם בוחרים לתלות את התמונה מעל לספה, שידה, שולחן וכד’, רצוי שהתמונה תוצב בגובה 1.5 מ’ מהרצפה.   יש להיצמד לרוחב התמונה שיהיה דומה לרוחב הרהיט או קטן ממנו ולשים לב שמשאירים את הנגטיס ספייס, כלומר שהרווח בין התמונה לרהיט יהיה מספיק סימטרי.

טיפים לתליית תמונת קנבס מחולקת

ראשית כל מה שנאמר לעיל נכון גם לגבי תמונה מחולקת.

שנית יש להבין שיופיה של התמונה המחולקת הוא בסיפור שהיא מספרת על קיר עם צבע אחיד לכן צריך להסיר את כל האלמנטים שמסיחים את הדעת כמו תמונות נוספות, מדפים, מדבקות וכד’.

שלישית יש לדאוג לסימטריה הגיונית בין התמונות עצמן ולסדר אותן על הקיר בצורה נכונה. בכדי להבין מהו הרצף הנכון של התמונות יש לחזור לגלריית התמונות באתר ולהבין היטב מה סדר התמונות והרווחים ביניהם.

תמונות מחולקות על קנבס:

כלים שיכולים לעזור לתלות את התמונה על הקיר בצורה הטובה ביותר

shutterstock 1496931842
 1. בגלריית התמונות באתר מצוינים בד”כ האורך והרוחב של התמונה. יש להצטייד במידות הנתונות, לגשת לקיר ובעזרת סרט מדידה ועפרון לסמן את זוויות התמונה וכך ניתן לקבל מושג איך התמונה תהיה מונחת על הקיר מבחינת הגודל והצורה.
 2. בכדי לבדוק אם התמונה שתלינו עומדת ישר יש אפליקציית פלס ייעודית iHandy Level שבעזרתה ניתן להציג כמה התמונה ישרה.
 3. האפליקציה Prime Ruler מסייעת למדוד חפצים וגם תמונות עד כמה הם מתאימים מבחינת הגודל למרחב ובמקרה שלנו לקיר.

ניתן גם לשלוח אלינו את תמונת החלל בו אתם רוצים לתלות את התמונה ונייעץ לכם להתאים תמונות לעיצוב הבית שלכם.

ליצירת קשר יש להתקשר למוקד: 1-700-50-39-50 או לשלוח לנו הודעה לוואצאפ.

0
  0
  סל קניות
  עדיין ריק כאן, אבל זה יכול להשתנות בכל רגע, מה החלום העיצובי של היום...לחזור לחנות
   Scroll to Top
   דילוג לתוכן