פרח הזהב רקע חלומי מסגרת
לייף סטייל

תמונות יפות לבית

מדריך: איך לבחור תמונות לבית

אם החלטתם ליפות ולשדרג את מראה קירות הבית שלכם ולצאת מהמראה החד גוני, שגרתי שלהם, אז תמונות יכולות בהחלט לעשות כאן את העבודה, לשנות לחלוטין את מראה הבית ולהוסיף לו צבע, סגנון ועומק.

איך לבחור את התמונות המתאימות לבית, כיצד ליצור התאמה בין סגנון הבית לסגנון התמונה? קבלו את המדריך השלם עם כל הטיפים לבחירת תמונות שוות לבית.

כל בית והסגנון האישי שלו

  • קודם כל צריך להבין את הסגנון האישי של הבית, בין אם זה בית כפרי, בית מודרני או בית אקלקטי.
  • לאחר מכן עליכם להבין את הסגנון העיצובי שאליו אתם מתחברים, כלומר תוכן התמונה, החומרים מהם היא עשויה ובחירת הקיר עליו תוצג.
  • חשוב שהבחירה הסופית תהיה נעימה לעין ולא עמוסה מדי או סתמית, כך שהתמונה תוכל להישאר בבית לאורך זמן. המומחים ממליצים להתרחק מטרנדים מזדמנים ולהתמקד בטעם האישי שלכם.
  • שימו לב שיש קירות שתמונה עליהם יכולה לעשות פלאים כמו קיר המסדרון בין חדרי השינה וגם גודל החדר משפיע על בחירת התמונה ובעיקר על גודלה.
  • תמונה קטנה התלויה על קיר גדול, נוטה להיבלע וכך גם תמונה גדולה על קיר קטן או עמוס חפצים או מדפים תהיה בעלת אפקט של עומס.

תמונות לבית המודרני

תמונות אבסטרקט

אם אתם מעוניינים להוסיף לעיצוב הבית מעט תחכום ועניין אז תמונות אבסטרקט עושות את העבודה על הצד הטוב ביותר כיוון שמדובר באומנות מופשטת שנועדה לעורר את הדמיון. אין כאן אובייקטים או דמויות מוחשיות, אלא חיבור של גוונים, צורות ומרקמים שונים, כך שכל אחד יכול לפרש את התמונה כראות עיניו.

סט שלישיה אבסטרקט אבנים נורדי

סגנון אבסטרקט בסלון

הסלון מעניק לדיירי הבית תחושת חמימות, שייכות וביתיות, אז אם הסלון צבוע בגוונים בהירים או שהוא מושפע מתאורה טבעית החודרת מהחלונות והרהיטים הם בצבעים בהירים, מומלץ לבחור תמונה בעלת צבעים חמים, המעניקה תחושת נעימות וחיבוק.

לעומת זאת אם הסלון מרוהט בריהוט כבד יותר, מומלץ לאזן את החדר עם תמונה בעלת צבעים פסטלים, רכים וזורמים.

תמונות פופ ארט

עיצוב בית המבוסס על סגנון פופארט הוא כייפי, צבעוני, קליל ומספק מענה למי שמעוניין שהבית שלו יהיה מושך במיוחד. הפופ ארט משלב חומרים שאינם מתחום האומנות הקלאסית, אלא  חומרים מתחומי אומנות שונים כגון מוזיקה, קולנוע, אופנה, קומיקס, צילום, פרסום והוא מתאפיין בצבעוניות רבה. אומנות הפופ אפ החלה בשנות ה – 50 של המאה הקודמת בארצות הברית ובאנגליה כאשר אומני הפופ ארט החלו לבחון השפעה הדדית של תחומי התרבות השונים והנושאים של העבודות שלהם היו שאולים מן המרקם האורבני, השפע הכלכלי, תרבות הצריכה והשיווק.

זוג תמונות ריקוד מודרני מסגרת

סגנון פופ ארט בסלון
אם אתם אוהבים את הסלון שלכם בולט ומושך, אז עיצוב בסגנון פופ ארט הוא בשבילכם. סלון כזה יכלול רהיטים דומיננטיים ובולטים, מומלץ לבחור ספה גדולה עם צבע נועז כמו אדום, ירוק בקבוק, צהוב חרדל ולשלב עם כורסא דומיננטית בקווים מעוגלים בצבע מנוגד. השולחן יהיה עשוי מחומרים פלסטיים או עם הדבקה של תצלומים מעובדים ודפי קומיקס. ניתן לשלב כאן תמונות פופ ארט בגוונים שונים עם הדפסי תצלומים.

הדמיה מטבח מאמר

סגנון פופ ארט במטבח
מטבח בסגנון פופארט שובר את כל המוסכמות של המטבחים. זה כבר לא הצבעים המשעממים של מתכת ולבן, אלא מדובר במטבח עם שילובי צבעים קיצוניים של ארונות מטבח בעלי גימור מבריק וצבעים דומיננטיים של אדום, כחול, ומשטחי עבודה בצבע צהוב או ירוק. לחילופין ניתן לעצב את ארונות המטבח בצבע לבן ולהוסיף הרבה מאוד אביזרי מטבח צבעוניים, מקרר בצבע דומיננטי ותמונת פופ ארט בולטת.

תמונות לבית כפרי

תמונות ריאליסטיות ,תמונות טבע ונוף

אם אתם מעוניינים ליצור בבית אווירה פסטורלית רגועה, אז תמונות הנוף והטבע נועדו לכך. מדובר בתמונות ריאליסטיות של נוף וטבע, עם צבעים חיים של מראות ירוקים, פרחים, חוף ים, טבע פראי, תופעות טבע מרהיבות כמו מפלים, גלים, שקיעות, זרם נחלים ויערות. תמונות אלה עוברות עיצוב גרפי זה או אחר בכדי שהטבע יוכל להיות מוצג במלוא הדרו ולכן מדובר בתמונות מקצועיות.

שלישיית סירות תאילנד 1

סגנון טבע ונוף בחדר השינה

חדר השינה מהווה מקדש אינטימי פרטי משמעותי ולכן העיצוב צריך להיות נעים וזורם עם צבעים עמוקים, שקטים ורכים בכדי ליצור אווירה רגועה ונעימה. צבעי סגול לילך, שמנת, תכלת עדין בשילוב עם תמונת שקיעה רומנטית או תמונת חוף ים מרהיבה שתשרה אווירת שינה טובה. המיטה צריכה להיות במרכז החדר בצבעי לבן או אחד מהצבעים הרגועים שהוזכרו לעיל ואם יש ארון בחדר אז שישתלב עם הקיר באופן הרמוני כך שנוכחותו לא תורגש.

הדפסת תמונות מקוריות

העידן הדיגיטלי מאפשר לנו בחירה מתוך אפשרויות מרובות ובעיקר מאפשר לנו ליצור בעצמנו דברים שעד לפני עשור וחצי  לא חלמנו עליהם. היום כל אחד יכול לצלם עם הטלפון החכם תמונות באיכות גבוהה, לערוך בהתאם לראות עינו, לשנות את המתאר ואת האווירה ולהוסיף להן כיתוב ועיטורים מסוגים שונים. את הדפסת התמונות מומלץ לעשות על בד הקנבס.

קיר משפחה כתבה

הדפסת תמונות בחדרי הילדים או במסדרון

אם החלטתם לתלות את תמונות בני המשפחה שצילמתם בטיול או באירוע משפחתי, אז קיר המסדרון בין החדרים וגם חדרי הילדים יכולים להיות מקומות מצוינים לתצוגה משפחתית שכזאת עם מקבצי תמונות על קיר אחד.

טיפים נוספים של המומחים לטרנדים של תמונות מעוצבות לבית

  • בית בסגנון אקלקטי (שילוב של סגנונות אומנות שונים ואדריכלות מודרנית) המכיל אוסף של חפצים ורהיטים, יש לתלות מקבצים של תמונות.
  • במקבצי תמונות יש להשתמש במינימום 3 תמונות בגדלים שונים אחת ליד השנייה. מומלץ שהתמונות יהיו באותו סגנון ובאותו נושא ושהמסגרות יהיו אחידות.
  • אם הבית שלכם מעוצב בסגנון מודרני, אבל אתם אוהבים יותר שקט בעיניים, רצוי להתאים תמונות גדולות יותר שתלויות במרווחים שווים וגדולים ביניהן.
  • הטרנד העיצובי היום הוא למקם את התמונות על קירות שמעוניינים להדגיש כגון מאחורי הספה או מאחורי המיטה.